KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12121442
nr 1212 1442
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Oljemålning, Sätervallen Härjedalen. Olja på pannå, Signerad, 33x40
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:51:26
300 kr
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund